-->
Infolinia: 33 843 15 87
(godz. 9:00-17:00 poniedz.-piątek)
E-mail: info@termicotychy.pl

Jak rozpoznać model spłuczki podtynkowej do WC firmy Geberit?

 

Bardzo często kupujemy spłuczkę podtynkową nie patrząc na to jaki przycisk będzie nam pasował. Najczęściej klienci kupują najtańszy stelaż podtynkowy Geberita a później dziwią się że nie mogą zamontować przycisku który pasuje do koncepcji ich łazienki.


W Gebericie rozróżniamy trzy podstawowe typy spłuczek podtynkowych do wc :

- UP100 Geberit Duofix Basic - to jest najtańsza wersja, dość popularna
- UP200 Geberit Duofix - tutaj z kolei stelaże podtynkowe mają wysokośći 82 i 98 cm z możliwością spłukiwania od przodu lub góry
- UP320 Geberit Duofix - flagowy, najpopularniejszy stelaż podtynkowy Geberita.


Najczęściej klienci mają problem z rozróżnieniem stelaży UP100 i UP320, wysokość obu jest taka sama 112 cm, wymiary przycisków są identyczne - ale już sam sposób montażu jest inny.
Najczęstszą sytuacją z którą jako sprzedawcy mamy do czynienia to sytuacja gdy klient ma już zabudowany stelaż podtynkowy w ścianie - nie ma fv zakupu stelaża bo tę ma pan instalator gdyż przepuścił nam te spłuczke na fakrurze usługowej.
I powstaje pytanie jaki mam stelaż - jaki dopasować przycisk spłukujący.

 


Jeżeli miejsce do montażu przycisku spłukującego w naszym stelażu podtynkowym do wc wygląda dokładnie tak samo jak te umieszczone na zdjęciu obok to mamy do czynienia ze stelażem podtynkowym Geberit Duofix Basic UP100 - 111.153.00.1.
Można to jeszcze rozpoznać po 2 charakterystycznych rzeczach - pierwsza to mimośrodowe umieszczenie otworów do przykręcenia ramki przycisku Geberita ( są to skrajne brzegowe wcięcia po lewej i prawej stronie ) . Drugą rzeczą umożliwiającą samodzielną identyfikacje spłuczki podtynkowej Geberita jest symbol przycisku z umieszczonym pod nim numerem 115.100.xx.1. XX oznacza kolor przycisku jaki możemy wybrać, a 115.100 informuje nas o tym iż pasuje przycisk z serii Geberit Delta - który jest dedykowany do stelaży podtynkowych Geberit Duofix Basic.

[%carousel%]

Zapisz się do naszego newslettera

otrzymuj oferty na Twoją skrzynkę pocztową

Wlaściciel sklepu: termicotychy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.